Makijaż

Jak prawidłowo aplikować błyszczyk?

Pięknie i precyzyjnie podkreślone usta przyciągają spojrzenia, wzbudzają zazdrość i pożądanie. Dzięki odpowiedniej aplikacji błyszczyka, można uzyskać zachwycający efekt lśniących, nawilżonych i odżywionych ust. Jak nakładać kosmetyk, by uwydatnić swoje atuty i zachować naturalny, nieprzerysowany wygląd?

Bez przesady

Zbyt duża ilość naniesionego błyszczyka wcale nie sprawi, że Twoje usta będą wydawać się pełniejsze i ładniejsze. Stworzy za to kiczowaty i tandetny efekt. Kosmetyku nie może być ani za dużo, ani za mało. Nakładając błyszczyk na usta zachowaj umiar. Nie powinnaś mieć wrażenia, że kosmetyk nadmiernie obciąża usta i zaraz z nich spłynie.

Pilnuj granic

Odpowiednio nałożony błyszczyk nie przekracza linii ust. Nie musi się na niej kończyć jedynie w przypadku, gdy używasz kredki w identycznym kolorze. Błyszczyk wychodzący poza granice górnej i dolnej wargi wygląda karykaturalnie i niedbale. Raczej odstrasza niż zachwyca. Nakładając kosmetyk poza granice ust nie powiększysz ich optycznie. Zaburzysz za to ich kształt, przez co z pewnością nie będą wydawać się bardziej atrakcyjne i kuszące.

Wybierz praktyczny aplikator

Błyszczyk z aplikatorem w kształcie pędzelka pozwoli na łatwe, a jednocześnie precyzyjne nałożenie odpowiedniej ilości kosmetyku na usta. Pędzelki są zazwyczaj zakończone miękką gąbką dopasowującą się do kształtu ust. Inna popularna forma błyszczyka to specjalna tubka ze specjalną końcówką, która ułatwia nanoszenie pomadki. Jednak opakowania tego typu mają swoje wady. Przede wszystkim trudno wymierzyć odpowiednią ilość kosmetyku, przez co trzeba niemal nieustannie poprawiać makijaż. W dodatku końcówki o regularnych kształtach utrudniają aplikację. Ostatnio uznanie zyskały błyszczyki w słoiczkach lub małych pudełkach z dołączona szpatułką lub wymagające nałożenia kosmetyku na palec. Takie rozwiązanie nie zapewnia precyzji – dokładne rozprowadzenie błyszczyka okazuje się trudniejsze.

Prawidłowa aplikacja błyszczyka do ust powinna opierać się na doborze kosmetyku o wysokiej jakości, właściwego kształtu szczoteczki służącej do jego rozprowadzania oraz dokładnym wymierzeniu ilości nakładanej pomadki. Pamiętaj też o swojej wygodzie – z błyszczykiem na ustach musisz czuć się komfortowo i pięknie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *