Makijaż

Wszystko, co musisz wiedzieć o makijażu permanentnym

Wokół makijażu permanentnego narosło wiele faktów i mitów. Stosunkowo prosty i powszechny zabieg kosmetyczny nie jest tak popularny w Polsce, jak za granicą. Polki boją się, że nieudany zabieg pogorszy ich wygląd lub spowoduje bardzo sztuczny efekt. Przed Wami zbiór informacji na temat takiej formy upiększania twarzy.

Makijaż permanentny – jak działa?

Zabieg ten ma charakter chemiczny – powierzchnia skóry jest barwiona za pomocą specjalnych pigmentów, tak aby nałożony kolor trzymał się maksymalnie długo. Zabieg nie należy do bezbolesnych, ale z pewnością da się wytrzymać. Dlatego właśnie po zabiegu twoja skóra może być zaczerwieniona lub lekko opuchnięta. Taki efekt minie po kilku godzinach. Wtedy również makijaż nabiera ostatecznego wyglądu. Makijaż permanentny we Wrocławiu oferuje Instytut Beauty Derm, który w ramach jednego zabiegu oferuje dwa spotkania. Drugie służy ewentualnej korekcie, dopracowaniu lub lekkiej zmianie efektów. Zobacz całą ofertę makijaż permanentnego na http://instytutbeautyderm.pl/oferta/makijaz-permanentny/. Można wykonać makijaż permanentny brwi, ust, a nawet powiek.

 

Makijaż permanentny brwi

Sam zabieg poprawy wyglądu brwi może być wykonany na kilka sposobów. Metoda Microblading bardzo precyzyjne odtwarza właściwy wygląd włosków poprzez wierne narysowanie ich. Jeśli chciałabyś nadać brwiom odpowiedni kolor i wycieniować je zdecyduj się na metodę Ombre, która jest delikatna i przypomina pomalowanie kredką, bądź cieniem. Metoda Powder Effect jest bardziej wyraźną formą zaznaczania brwi, która podkreśla i modeluje naturalne włoski, dodając im głębi. Metodą hybrydowa (metoda 3D) łączy technikę cienia i włosa – pierwsza i druga z opisywanych wyżej metod.

 

Makijaż permanentny ust

Aby Twoje usta cały czas wyglądały pięknie i świeżo niezależnie od sytuacji zdecyduj się na jedną z kilku metod nakładania makijażu permanentnego. Bez względu, na którą z oferowanych opcji się zdecydujesz, kolor będzie dobierany osobno, po konsultacji z Tobą oraz zaproponowaniu przez specjalistę odcienia dopasowanego do twojej urody. Usta 3D to bardzo popularna metoda, która efektownie sprawia, że wargi wydają się dużo większe. Kontur ust z cieniowaniem to propozycja do osób, które chcą jedynie poprawić ich kształt i wyrównać koloryt.

Natomiast kontur ust z wypełnieniem pozwala na nadanie im zarówno pięknego i równomiernego kształtu, a także mocnego koloru. Efekt Lipgloss polega na zaznaczenie konturu ust i rozmycia w głąb czerwieni wargowej, uzyskując delikatny efekt błyszczyka. Metoda Lipstick jest podobna do poprzedniej, jednak efekt jest bardziej matowy. Lip Light oferowany jest dla wąskich ust, ponieważ dzięki rozjaśnieniu konturów, delikatnie uwydatnia małe wargi.

 

Makijaż permanentny powiek

Makijaż permanentny powiek to oferta dla Pań, które nie wychodzą z domu bez kresek bądź cieni na powiekach. Istnieje kilka sposobów wykonywania zabiegu, które dzięki różnorodnym efektom, pozwolą na dopasowanie do swoich preferencji oraz wyglądu odpowiedniego rodzaju makijażu permanentnego. Rzadkie i mało wyraziste.

Kreski górne są doskonałą opcją dla amatorek makijażu typu pin-up oraz wszelkich jego modyfikacji. Kolor, grubość oraz kształt dopasowuje się po konsultacji ze specjalistą i z zachowaniem preferencji klientek. Kreski dolne są świetnym pomysłem, jeśli nie posiadasz dużych oczu i chcesz je naturalnie podkreślić. Metoda Butterfly to kreska, którą rozmywa się na powiece, dla uzyskania naturalnego paryskiego look’u, bądź efektu smokey eye. Mocniejszy efekt można uzyskać za pomocą metody Cień na powiekach.

 

Bez względu na to, na jaki rodzaj makijażu się zdecydujesz, pamiętaj, żeby oddać się w ręce specjalistów. Tylko wykwalifikowana osoba będzie umieć wykonać jakościowy zabieg bez efektu sztuczności. Ważne jest też to, że nieudany makijaż możesz usunąć w bezpieczny sposób.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *