Makijaż

Regulacja brwi – która metoda jest najlepsza?

Nie warto eksperymentować na swoich brwiach, dlatego że włoski długo odrastają, przez co trudno uzyskać zamierzony kształt. Jak dobrać najlepszą metodę regulacji brwi? Poznaj charakterystykę każdego ze sposobów poprawiania ich formy.

Pęseta

Używając pęsety szybko i sprawnie usuniesz pojedyncze odrastające włoski. Łatwa i mało inwazyjna metoda może być wykonywana w domu. Pęseta ze spiczastą końcówką pomaga przy codziennych poprawkach, z kolei zakrzywione zakończenia okazują się wyjątkowo przydatne przy cotygodniowej regulacji. Wizażystki radzą, by pęsetą wyrywać wyłącznie mocniejsze włoski, oszczędzając drobny meszek na łukach brwiowych.

Wosk

Ten sposób pozwala na błyskawiczne i dokładne usunięcie zbędnego owłosienia, szczególnie polecany w przypadku bardziej zarośniętych brwi. Jednak stosowanie wosku wymaga wprawy i precyzji. Trudno wówczas nadać łukom idealny kształt, a zbliżając się do ich krawędzi należy uważać, by nie wyrwać zbyt wiele włosków. Wosk niekiedy podrażnia i uczula skórę, dlatego przed jego zastosowaniem najlepiej wypróbować go na mniejszej powierzchni naskórka.

Nitkowanie

Nitkowanie łączy w sobie zalety używania wosku i pęset, jest szybkie i niezwykle precyzyjne. Dzięki tej metodzie można usunąć wszystkie niepożądane włoski, nawet delikatny meszek, a także nadać brwiom idealnie równą linię. Nitkowanie nie powoduje uczuleń i nie sprzyja podrażnieniom. Jednak samodzielne wykonanie regulacji tym sposobem raczej nie uda się w domu. Lepiej skorzystać z usług doświadczonej kosmetyczki.

Trwałe konturowanie

Jeśli Twoje brwi są nierówne, przerzedzone albo zbyt krótkie, nadasz im ładny wygląd dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego. Uzupełni on i podkreśli naturalny łuk brwiowy. Specjaliści od wykonywania tego zabiegu pigmentują na skórze linie o kształcie przypominającym włoski. Skóra w miejscach pigmentacji lekko puchnie i staje się zaczerwieniona, jednak te dolegliwości dość szybko ustępują. Tuż po zabiegu makijaż jest bardzo wyrazisty, ale w trakcie tygodnia naskórek złuszcza się, co rozjaśnia zabawienia. Wówczas należy udać się na kolejną sesję korygującą i wzmacniającą makijaż permanentny. Miejsca pigmentacji trzeba regularnie natłuszczać i chronić je przed słońcem.

Regulowanie brwi pęsetą, woskiem, poprzez nitkowanie albo trwałe konturowanie to najpopularniejsze spośród sposobów na nadanie łukom pożądanego kształtu. Najlepszą metodą do stosowania w domu jest usuwanie włosków pęsetą, z kolei najbardziej precyzyjnym zabiegiem okazuje się nitkowanie. Warto zlecić jego wykonanie, odwiedzając profesjonalny salon.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *